خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

نرخ پایه شمش دقیقه نود سال ۹۸ تعیین شد

انتظار تعدیل بیشتر و ثبات در نرخ محصول نهایی در بازار داخلی در سال ۱۳۹۹

بالاخره پس از کش و قوس های فراوان؛ عرضه های شمش با نرخ پایه جدید به میدان بورس قدم خواهند گذاشت؛ رقمی حدود کیلویی ۱۰۰۰ تومان افزایش و این یعنی اینکه ظاهرا مصوبه جدید تنظیم بازار عملا اجرایی شده است.

البته همان طور که پیش ‌تر دیدیم؛ میانگین نرخ رقابتی شمش معامله شده در بورس کالا طی دو هفته گذشته، که مورد تایید ناظر بورس کالا قرار گرفت؛ حدود ۴۵۸۰ تومان بود که حدود حداقل ۱۰ درصد بالاتر از نرخ پایه جدید ۴۰۵۰ تومانی فعلی دیده می شود، که این موضوع نشان دهنده این مهم است که اتفاق جدیدی در نرخ نهایی معاملاتی شمش نیافتاده است.

بر اساس مصوبه اخیر کارگروه تنظیم بازار دولت، قرار شد من بعد قیمت شمش فولادی بر اساس ۸۳ درصد قیمت صادراتی ایران در خلیج فارس و با سقف رقابت باز تعیین گردد. بر اساس همین مصوبه، قیمت فوب صادراتی شمش ایران به صورت هفتگی از مجله متال بولتن استخراج می ‌شود.

نکته مهم این مصوبه میزان عرضه شمش معادل ۹۰ درصد تقاضای بورس در ۲ هفته قبل و یا حداقل ۶۰ درصد تولید همه واحدهای تولیدی می باشد که مطابق جدولی که توسط معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت تنظیم و ابلاغ خواهد شد؛ فولادسازان موظف به رعایت آن هستند.

مطلب پیشنهادی

آیا قیمت میلگرد کاهش پیدا میکند؟

آیا قیمت میلگرد کاهش خواهد یافت؟ بررسی تاثیر کرونا بر بازار میلگرد ایران و جهان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *